Leaseplatform compenseert dieselprijs met 20 cent per liter voor ondernemers
Ondernemers met dieselvoertuigen kunnen tijdelijk profiteren van een brandstofcompensatie van 20 cent per liter via Regeljelease.nl. Het leaseplatform heeft daarvoor een regeling opgezet die bedoeld is om een deel van de recente stijging van de prijs van diesel in verband met de situatie in het Midden-Oosten op te vangen.
Volgens het bedrijf zijn de dieselprijzen de afgelopen periode met ongeveer 40 cent per liter (exclusief btw) gestegen. Vooral ondernemers met bedrijfswagens merken dat direct in hun kosten, omdat zij vaak afhankelijk zijn van dieselbestelauto’s voor hun dagelijkse werkzaamheden.
Groot aandeel diesel bij bedrijfswagens
Uit cijfers van het platform blijkt dat ongeveer 91 procent van de bedrijfsauto’s in Nederland nog altijd op diesel rijdt. In sectoren zoals bouw, logistiek en serviceverlening zijn alternatieven vaak nog beperkt beschikbaar, waardoor prijsstijgingen aan de pomp direct doorwerken in de bedrijfsvoering.
Volgens oprichter Sem Smeenk is de compensatieregeling bedoeld als tijdelijke verlichting voor ondernemers die te maken krijgen met hogere brandstofkosten.
“Met deze regeling willen we ondernemers helpen een deel van de recente prijsstijging op te vangen,” aldus Smeenk.
Tot 250.000 liter
De regeling geldt voor maximaal 250.000 liter diesel. Ondernemers die gebruik willen maken van de compensatie kunnen zich aanmelden op Regeljelease.nl.
Volgens het bedrijf kan de recente prijsstijging ondernemers gemiddeld zo’n 550 euro extra per voertuig per jaar kosten. Dat bedrag kan volgens het platform doorwerken in meerdere sectoren van de economie, bijvoorbeeld via transport- en logistieke kosten.
Mogelijke impact voor autobedrijven
De ontwikkeling raakt vooral ondernemers met dieselbestelauto’s, een voertuigcategorie die nog altijd een groot deel van het wagenpark vormt. Voor autobedrijven en werkplaatsen blijven bedrijfswagens op diesel daardoor een belangrijk segment in onderhoud en service. De kostendruk bij mkb-rijders kan ertoe leiden dat onderhoud vaker wordt uitgesteld.
Foto: Regeljelease.nl
Het bericht Leaseplatform compenseert dieselprijs met 20 cent per liter voor ondernemers verscheen eerst op Aftersales Magazine.
Bron
Titel: Aftersales Magazine
Link: https://aftersalesmagazine.nl/nieuws/leaseplatform-compenseert-prijs-diesel/


