Zoek en vind jouw Automotive baan

De meeste keus, de beste baan

Automotive Vacaturebank
Automotive Vacaturebank
Op zoek naar een nieuwe uitdaging in de Automotive?

De meeste keus, de beste baan

Zoek en vind jouw Automotive baan
De meeste keus, de beste baan
Snel zoeken

Meer auto’s door dezelfde spuitcabine

Sikkens Optima helpt schadeherstelbedrijven slimmer, sneller en duurzamer werken:

Meer capaciteit, minder energieverbruik en een stabiel lakproces. Voor schadeherstelbedrijven zijn dat harde randvoorwaarden om rendabel te blijven. Tegelijkertijd zijn ervaren vakmensen schaars en neemt de druk om alsmaar duurzamer te werken alleen maar toe. Met het Sikkens Optima-systeem speelt AkzoNobel in op die ontwikkelingen.

Partnercontent

Het Sikkens Optima-systeem bestaat uit nieuw ontworpen Autosurfacer Optima (filler), Autowave Optima (watergedragen basislak) en Autoclear Optima (blanke lak). Alle producten zijn zonder uitdamptijden te appliceren (one stop applicatie) en zijn als één geïntegreerd systeem ontwikkeld om schadeherstelbedrijven sneller, efficiënter en duurzamer te laten werken.

Sikkens Autowave Optima

“In de afgelopen 25 jaar hebben we de bestaande technologie voortdurend verder verbeterd, maar Sikkens Autowave Optima is echt vanaf de basis opnieuw ontwikkeld”, zegt Francis Senft, Country Salesmanager Autolakken Nederland van AkzoNobel. “Daardoor kunnen we voordelen bieden die met de voorgaande technologieën simpelweg niet mogelijk waren. Het doel: schadeherstelbedrijven helpen meer auto’s te verwerken, met minder materiaal, minder energie en een kortere doorlooptijd. Dat blijkt aan te slaan. Inmiddels werken al ruim 200 schadeherstelbedrijven met Sikkens Autowave Optima.”

Sikkens Autoclear Optima

In vrijwel ieder schadeherstelbedrijf bepaalt de spuitcabine uiteindelijk hoeveel auto’s er per dag kunnen worden afgeleverd. Iedere minuut dat een cabine bezet is, wacht de volgende auto. Wie die doorlooptijd weet te verkorten, creëert direct extra capaciteit.

Precies daarop is Sikkens Autoclear Optima ontwikkeld. De nieuwe blanke lak combineert verschillende droogmethoden, kan desgewenst luchtdrogend worden verwerkt en vraagt minder materiaal. Waar blanke lak traditioneel in twee lagen wordt aangebracht, volstaat Optima met een 1,5-laags applicatie.

Sikkens Optima in de praktijk
Nieuwe technologie brengt altijd de nodige spanning met zich mee. Ronald Velgersdijk, schademanager bij Auto Hoogenboom, weet er alles van. Sinds half mei werkt de vestiging in Spijkenisse met Sikkens Autowave en Autoclear Optima.
“Bij een nieuwe basislaklijn wil je niet te vroeg instappen”, vertelt hij. “Dan loop je het risico dat kleuren nog niet allemaal ontwikkeld zijn. Maar eerlijk gezegd zijn we heel positief verrast. De kleuren zijn goed en de dekking is uitstekend.”
Auto Hoogenboom maakt daarnaast gebruik van de bedrijfsconsultants van Acoat Selected. Daarbij wordt niet alleen gekeken naar de techniek, maar ook naar de processen daaromheen. Zo kan de extra capaciteit die Optima oplevert uiteindelijk worden benut in de hele organisatie.
“De eerste indruk is in ieder geval uitermate goed en ook Autoclear verwerkt super”, besluit Velgersdijk. “En dat geeft vertrouwen voor de toekomst.”

Minder handelingen betekent minder tijd in de spuitcabine en meer ruimte voor de volgende reparatie. Het lakproces blijft daarbij constant, ook wanneer de temperatuur of de luchtvochtigheid flink schommelt.

Voor schadeherstelbedrijven levert dat meerdere voordelen op. Minder energieverbruik, een lagere CO2-uitstoot, minder materiaalverbruik en vooral: meer auto’s door dezelfde cabine, zonder concessies te doen aan de afwerkingskwaliteit.

Senft: “Uiteindelijk zorgen minder arbeidsuren en een hogere productiviteit voor een beter rendement.”

Acoat Selected

Het Sikkens Optima-systeem is slechts een deel van het verhaal. Wanneer de spuitcabine meer capaciteit krijgt, dienen de overige werkprocessen op de nieuwe situatie worden afgestemd. Anders benut je niet het volledige rendement dat gerealiseerd kan worden.

De tijdwinst geeft meer rust op de werkvloer
Bij ABS Vrancken werkt autospuiter Remy Teleng begin eind 2025 met het Sikkens Optima-systeem. Het bedrijf behoorde tot de eerste gebruikers en ziet de voordelen inmiddels dagelijks terug in de praktijk.
“Ik ben er heel blij mee”, zegt Teleng. “De dekkracht is duidelijk beter geworden. Dat scheelt niet alleen materiaal, maar ook tijd. En als iets sneller gaat, word ik daar natuurlijk blij van”, lacht hij.
Volgens Teleng zit de grootste winst in het lakproces. “Waar je voorheen tussendoor een droogstap had, kan het nu in één keer door. Dat levert bij een spatbord al snel zo’n tien minuten tijdwinst op.” Die gewonnen tijd kan hij direct benutten voor het voorbereiden van de volgende reparatie. “Dat geeft meer rust in het werk. Je bent minder aan het wachten en kunt je beter richten op de volgende klus.”
Omdat ABS Vrancken al vroeg instapte, maakte het ook de eerste stappen in de verdere verfijning van het systeem van dichtbij mee. “Bij een nieuw systeem kom je altijd punten tegen die verder verfijnd kunnen worden”, zegt Teleng. “Maar we zouden zo weer meedoen. De voordelen wegen daar ruimschoots tegenop.”

Hier komt Acoat Selected om de hoek kijken, de consultancytak van AkzoNobel met vijftig jaar ervaring. De bedrijfsconsultants van Acoat kijken juist naar de complete bedrijfsvoering. Hoe wordt de extra vrijgekomen capaciteit benut? Sluit de planning nog aan? Kunnen meer auto’s worden hersteld zonder extra personeel?

De winst van een innovatie moet immers bijdragen aan het rendement van het hele bedrijf, niet alleen in de spuitcabine. Door werkprocessen slimmer in te richten, kan de tijdswinst die Sikkens Optima oplevert daadwerkelijk worden omgezet in extra productiecapaciteit.

Ook de arbeidsmarkt speelt daarbij een rol. Goed opgeleide spuiters zijn schaars en de instroom blijft achter. Juist dan zijn een kortere doorlooptijd en een stabiel lakproces van grote waarde.

Doordat Autoclear Optima minder gevoelig is voor wisselende temperaturen en luchtvochtigheid, blijven de resultaten beter voorspelbaar. Dat vergroot niet alleen de betrouwbaarheid, maar maakt het systeem ook toegankelijker voor minder ervaren medewerkers. Tegelijkertijd profiteren ervaren vakmensen van minder correctiewerk en een soepelere workflow.

Voor schadeherstelbedrijven die willen groeien kunnen Sikkens Optima en Acoat Selected het verschil maken. Niet door harder te werken, maar door slimmer gebruik te maken van de beschikbare capaciteit.


Sikkens Autoclear Optima in het kort

Sneller werken

  • Hanteerbaar vanaf 7 minuten bij 40 °C of 5 minuten bij 50 °C.
  • Ook luchtdrogend (stofdroog 15 minuten, hanteerbaar bij 50 minuten 20 °C).

Efficiënter spuiten

  • 1,5-laags applicatie bespaart tijd en materiaal.
  • Meer capaciteit in de spuitcabine.

Constante kwaliteit

  • Hoogwaardige afwerking met betrouwbare resultaten.
  • Stabiele prestaties, ook bij wisselende temperaturen en luchtvochtigheid.

Gebruiksvriendelijk systeem

  • Eenvoudige mengverhouding (100:50).
  • Compact assortiment met twee blanke lakken en één verharder.

Duurzamer ondernemen

  • Minder energieverbruik, lagere CO2-uitstoot en minder afval.

Het bericht Meer auto’s door dezelfde spuitcabine verscheen eerst op Aftersales Magazine.

Bron

www.automotivevacaturebank.nl gebruikt cookies om bepaalde voorkeuren te onthouden en vacatures af te stemmen op je interesses.
Close