Zoek en vind jouw Automotive baan

De meeste keus, de beste baan

Automotive Vacaturebank
Automotive Vacaturebank
Op zoek naar een nieuwe uitdaging in de Automotive?

De meeste keus, de beste baan

Zoek en vind jouw Automotive baan
De meeste keus, de beste baan
Snel zoeken

Toyo Tires heeft stevige groeiplannen voor Europa

De Japanse bandenfabrikant Toyo Tires wil de Europese afzet in de komende vijf jaar ongeveer 2,5 keer zo groot maken. Dat zegt Ralf Gutena, directeur van verkoop- en marketingpartner Tire360 Europe, in een interview met Parts & Service News.

Europa is volgens Gutena expliciet aangemerkt als groeimarkt binnen het huidige vijfjarenplan van Toyo Tires. Daarbij ligt de nadruk op het UHP-segment (Ultra High Performance) en de verdere versterking van de Proxes-bandenassortiment. Tegelijkertijd wil Toyo Tires de Europese vervangingsmarkt breder bedienen met zomer-, winter- en all-seasonbanden.

Nieuwe Europese distributiestructuur

Toyo Tires heeft verschillende Europese verkoopfuncties gebundeld bij de organisatie in Servië, waar ook een productielocatie staat. Voor de DACH-regio (Duitsland, Oostenrijk en Zwitserland) en de Noordse landen is Tire360 Europe opgericht, dat de lokale verkoop en marketing verzorgt.

Ook in Nederland blijft Toyo actief. De fabrikant heeft zijn Europese verkooporganisatie vorig jaar gereorganiseerd, waarbij de activiteiten van Toyo Tires Benelux in Oud-Gastel geleidelijk zijn afgebouwd. Het merk blijft echter in de Benelux verkrijgbaar via een vernieuwd distributienetwerk.

Lees ook: nieuwe distributiestrategie Toyo Tires krijgt vorm

Kortere levertijden

Volgens Gutena moet de nieuwe structuur onder meer zorgen voor kortere levertijden, een breder productaanbod en een efficiëntere marktbenadering. De samenwerking met het bandenhandel- en dealernetwerk blijft daarbij belangrijk.

Toyo wil zich in Europa nadrukkelijker positioneren in het premium- en performance-segment. Motorsport en samenwerking met onder meer het Duitse JP Performance worden ingezet om de technische kwaliteiten en het sportieve imago van het merk verder onder de aandacht te brengen.

Fotobijschrift: impressie van het toekomstige R&D-centrum in Servië (foto: Toyo Tires).

Het bericht Toyo Tires heeft stevige groeiplannen voor Europa verscheen eerst op Aftersales Magazine.

Bron

www.automotivevacaturebank.nl gebruikt cookies om bepaalde voorkeuren te onthouden en vacatures af te stemmen op je interesses.
Close